Zakopane - badminton

Finał Wojewódzki – III miejsce

W Zakopanem 1 grudnia odbył się Finał Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Wśród 12 drużyn małopolski były również drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły.  Chłopcy w składzie: Karol Czermak, Wiktor Sajdak i Jakub Korzec zdobyli brązowe medale. To największy sukces działającej od dwóch lat sekcji badmintona. Wygrywając dwa pierwsze spotkania z drużynami z Krakowa (3:0) i Tomic (3:1) zapewnili sobie udział
w finale.  Musieli jednak uznać wyższość zespołu ze Szczucina. Natomiast dziewczęta Daria Gąciarz, Izabela Kula i Aleksandra Biga rozpoczęły  bardzo dobrze pokonując 3:2 szkołę podstawową z Myślenic. Później było nieco gorzej. Ostatecznie drużyna dziewcząt zajęła 9 miejsce. W przyszłym roku po systematycznym treningu z pewnością będzie jeszcze lepiej. Nasi uczniowie pod nadzorem instruktorów Krzysztofa Sorysa  i Zdzisława Kuli bardzo ambitnie reprezentowali naszą  szkołę, gminę i powiat tarnowski. Ta wspaniała dyscyplina dzięki  zajęciom prowadzonym w naszej szkole rozwija się i odnosi coraz lepsze wyniki na parkietach województwa. Gratulujemy.