Andrzejki

Magiczna i wyjątkowa noc, kiedy świat realny łączy się ze światem  czarów i wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, jak również źródło poznania kolejnych tradycji i obrzędów ludowych. Właśnie w czwartek 30 listopada jeszcze w swoich salach uczniowie poznali historię powstania świąt: „Katarzynki, Andrzejki”, a następnie zabawę taneczną na sali gimnastycznej poprowadzili uczniowie klas II z wychowawczyniami. Pod kierunkiem pani Kasi pokazali znane oraz nowe układy taneczne, które większość dzieci swobodnie naśladowała. Zachowując tradycję andrzejkową uczniowie, opiekunowie i wychowawcy klas I, II i III mogli przeżyć w atmosferze wesołej zabawy, tańcząc i śpiewając. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwalając oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do krainy marzeń i fantazji. Po wyczerpującej zabawie w każdej sali przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek wyrównał bilans utraconej energii. Przed nami przecież nowe wyzwania, a andrzejki …za rok.