...nie dajmy zginąć poległym...

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Został ustanowiony przez sejm w 2011 roku, aby zachować pamięć o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem.

W miniony piątek uczniowie klasVII i VIII naszej szkoły brali udział w uroczystości poświęconej żołnierzom wyklętym, która miała miejsce na placu obok kościoła Wniebowzięcia NMP w Pleśnej. Wzięli w niej udział wójtowie gminy Pleśna, księża, przedstawiciele organizacji, uczniowie i nauczyciele z gminy Pleśna oraz harcerze. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Rzuchowej zaprezentowali program okolicznościowy. Z kolei głos zabrał wójt naszej gminy pan Józef Knapik. Na koniec przedstawiciele władz i szkół złożyli wiązanki przed tablicami upamiętniającymi działaczy podziemia - Władysława Zatorskiego i Władysława Kowala.