Udział w szkoleniach

Przed wakacjami informowaliśmy Państwa o udziale Szkoły Podstawowej w Pleśnej w projekcie unijnym „Z Europą na Ty”.  Bardzo ważnym punktem projektu był udział nauczycieli w szkoleniach finansowanych z funduszy unijnych. Wiedzę zdobytą w trakcie szkoleń nauczyciele mają wdrażać w życie w pracy z uczniami, a także dzieląc się nią   z innymi nauczycielami.

W lipcu 2016 r. czworo z nas uczestniczyło w szkoleniach. Były to trzy szkolenia: „Sztuka Renesansowa we Florencji”, „ITC for the classroom. Social Media and Web Platforms” oraz „Teaching drama”. Szkolenia odbywały się w bardzo interesujący i praktyczny sposób.

Zwiedzając z przewodnikiem ciekawe miejsca we Florencji, miałyśmy możliwość poznać sztukę renesansu i w związku z tym, możemy uczniom lepiej przekazać piękno tej epoki. O tym uczymy na lekcjach historii, języka polskiego i plastyki. Do naszej szkolnej biblioteki zostanie przekazana książka zawierająca zdjęcia z udziału w tym szkoleniu, płyta CD ze zdjęciami do wykorzystania przez nauczycieli a w październiku zostanie przeprowadzona lekcja – prezentacja dotycząca Renesansu we Florencji.

Dwie nauczycielki brały udział w kursie dotyczącym wykorzystania Mediów Społecznościowych. Pracując w małych grupach, nauczycielki poznawały możliwości użycia różnych narzędzi, tak by można je było wykorzystać w trakcie zajęć z uczniami. Kurs ukazywał jak można włączyć technologię i narzędzia ICT do nauczania w sposób bezpieczny, użyteczny i przyjemny. Pozwoli to uatrakcyjnić lekcje dla uczniów. Pozostali nauczyciele zostaną przeszkoleni w tej kwestii przez biorące udział w kursie nauczycielki.

Trzeci z kursów to znów ukłon w kierunku sztuki. Jedna z naszych koleżanek mogła poznać nowe metody prowadzenia kółek teatralnych, pracy z uczniami interesującymi się teatrem. Nasi uczniowie będą mogli skorzystać z nowej

i ciekawej wiedzy zdobytej w trakcie szkolenia.

Mamy nadzieję, że nasz udział w projekcie zaowocuje zwiększeniem naszego zaangażowania i satysfakcji z uczenia a u naszych uczniów z uczenia się.

Uczestniczki projektu