Święto Babci i Dziadka

to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej, a organizowana jest przez uczniów klas I – III wraz z wychowawczyniami.

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia 2015 roku. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków zaproszeni goście zebrali się w Sali Centrum Kultury. Przybyłych licznie seniorów i wszystkich gości powitała serdecznie pani dyrektor szkoły
mgr Agnieszka Stasik, składając najlepsze życzenia. Uczniowie w bajkowej scenerii przedstawili program artystyczny. Były deklamowane wierszyki, piosenki oraz tańce.  Grupa najmłodszych kolędników przedstawiła wzruszające „śpiewające” Jasełka. Dzieci otrzymały gromkie brawa, każda babcia i dziadzio byli wzruszeni i niezwykle dumni ze swych wnuków. Warto zaznaczyć, że każdy z uczniów klas młodszych wziął czynny udział w przedstawieniu.

W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki i smaczny poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, rodziców, ale przede wszystkim dla seniorów. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom
i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.