ŚWIETLICA  SZKOLNA

Świetlica szkolna prowadzi zajęcia od godz. 6.15 do 7.30 oraz po lekcjach do godz.16.30

W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia: plastyczne, muzyczne, gry i zabawy. Organizujemy i zachęcamy dzieci do udziału w konkursach, quizach. Wychowankowie wykonują piękne prace plastyczne, które eksponujemy w świetlicowej galerii. Cyklicznie odbywają się zajęcia umuzykalniające, dzieci chętnie uczą się piosenek, a ze swoim repertuarem włączamy się w uroczystości szkolne. Wspieramy rodziców w procesie wychowania, pomagamy uczniom w odrabianiu zadań i uzupełnianiu zaległości szkolnych. Praca wychowawcza obejmuje również troskę o dożywianie uczniów w szkole.

Różnorodność i bogactwo zajęć świetlicowych stwarza dzieciom warunki do ich harmonijnego rozwoju i przyczynia się do pełniejszego zaspokojenia ich potrzeb.

Kolorowa świetlica

Nasze marzenie częściowo się spełniło – dzięki staraniom pani Dyrektor szkoła wygospodarowała fundusze na zorganizowanie sali przeznaczonej na zajęcia  świetlicowe. Jest tu milo i kolorowo, dzięki czemu dzieci chętnie spędzają czas na zabawach ruchowych. Czekamy na pełne wyposażenie w mebelki i zabawki, które mamy nadzieję otrzymać dzięki środkom ministerialnym. Co prawda w związku z tą reorganizacją szafki ubraniowe „powędrowały” na korytarz szkolny. Liczymy, że niebawem znajdą się pieniądze na uruchomienie w piwnicach szkoły szatni z prawdziwego zdarzenia.