Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej


  • Statystyki

    • Odwiedziny: 583641
    • Do końca roku: 250 dni
    • Do wakacji: 57 dni

  • Kalendarium

    Czwartek, 2024-04-25

    Imieniny: Jarosława, Marka

Projekt "Z Europa na Ty"



"Z Europą na Ty” to projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowany w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Pleśnej. Projekt jest finansowany w 100 % ze środków europejskich z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt rozpoczął się 31 grudnia 2015 roku a zakończony zostanie 30  grudnia 2017 roku.

Celem głównym projektu „Z Europą na Ty” jest nabycie wiedzy i wzrost umiejętności w zakresie języka, kultury, sztuki oraz korzystania z mediów społecznościowych przez uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej, jak również podniesienie jakości pracy szkoły. W ramach projektu będą także realizowane cele szczegółowe takie jak:

- wzbudzanie i zwiększanie zainteresowania kulturą i sztuką

 - nabycie umiejętności efektywnego wykorzystania czasu wolnego od zajęć dydaktycznych

- zwiększenie zastosowania różnorodnych narzędzi, metod i technik w nauczaniu

-  motywowanie uczniów do samodzielnej nauki poprzez prowadzenie zajęć innowacyjnymi                    i ożywiającymi metodami

- aktywne włączenie się w proces poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych –wychowawczych

- poprawa znajomości języka angielskiego u uczniów i nauczycieli

-  podniesienie kwalifikacji metodycznych nauczycieli oraz wzbogacenie warsztatu metodycznego wraz z zastosowaniem narzędzi informatycznych na zajęciach.

Realizując projekt pragniemy wzmocnić atrakcyjność i podnieść jakość oferty edukacyjnej szkoły, zwiększyć kompetencje informatyczno-społeczne u uczniów, przełamywać bariery językowe i kulturowe u uczniów i nauczycieli oraz chcemy nabyć umiejętność współpracy z osobami z różnych grup etnicznych i społecznych. Poprzez projekt chcemy, aby uczniowie mieli świadomość swojego pochodzenia a zarazem czuli się obywatelami świata. Dzięki kontaktowi z nauczycielami z innych krajów chcemy poznać ich metody nauczania i wybrać te, które mogą być użyteczne w pracy z naszymi uczniami. Mamy nadzieję, że nawiązany kontakt z tymi osobami zaowocuje dalszą współpracą międzynarodową.

               Pragniemy serdecznie podziękować osobom, które pomogły nam w pracy nad projektem, panu wójtowi Józefowi Knapikowi, panu Ryszardowi Stankowskiemu, pani skarbnik Joannie Krochmal, pani dyrektor Agnieszce Stasik, panu Krzysztofowi Niemcowi oraz pani Annie Biały.